Bitcoin wybija się powyżej 65 000 USD, rekordowy poziom w zasięgu wzroku

LONDYN/SINGAPUR, 4 marca (Reuters) – Bitcoin wzrósł w poniedziałek do dwuletniego maksimum, przekraczając poziom 65 000 USD, gdy fala pieniędzy doprowadziła go na odległość uderzenia do rekordowych poziomów.

Cena osiągnęła sesyjne maksimum na poziomie 65 537 USD na początku sesji w Europie, osiągając już nowe dwuletnie maksimum w handlu azjatyckim. Ostatnio cena wzrosła o 4% do 65 045 USD. Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 68 999,99 USD w listopadzie 2021 roku.

Największa kryptowaluta pod względem wartości rynkowej zyskała w tym roku 50%, a większość tego wzrostu nastąpiła w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy to gwałtownie wzrosły napływy do notowanych w USA funduszy bitcoinowych.

Fundusze typu spot bitcoin exchange-traded zostały zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku. Ich uruchomienie otworzyło drogę nowym dużym inwestorom i ponownie wzbudziło entuzjazm i dynamikę przypominającą wzrost do rekordowych poziomów w 2021 roku.

“Przepływy nie wysychają, ponieważ inwestorzy czują się pewniej, im wyższa cena wydaje się rosnąć” – powiedział Markus Thielen, szef działu badań w firmie analitycznej 10x Research w Singapurze.

Według danych LSEG, przepływy netto do 10 największych amerykańskich funduszy bitcoinowych osiągnęły 2,17 mld USD w tygodniu do 1 marca, z czego ponad połowa trafiła do iShares Bitcoin Trust (IBIT.O) firmy BlackRock.

Mniejszy rywal, ether, zyskał na popularności dzięki spekulacjom, że on również może wkrótce mieć fundusze giełdowe napędzające napływy. Jego wartość od początku roku wzrosła o 50%, a w poniedziałek notował on dwuletnie maksima, wzrastając o 2,6% w ciągu dnia do poziomu 3 518 USD.

Wzrost nastąpił w połączeniu z rekordowymi spadkami indeksów giełdowych od japońskiego Nikkei (.N225), otwiera nową zakładkę do S&P 500 (.SPX), otwiera nową zakładkę i zaawansowanego technologicznie Nasdaq (.IXIC), otwiera nową zakładkę oraz ze wskaźnikami zmienności w akcjach (.VIX), otwiera nową zakładkę i walutach obcych (.DBCVIX), otwiera nową zakładkę.

“W świecie, w którym Nasdaq osiąga nowe rekordy wszech czasów, kryptowaluty będą radzić sobie dobrze, ponieważ bitcoin pozostaje proxy technologicznym o wysokiej zmienności i termometrem płynności” – powiedział Brent Donnelly, trader i prezes firmy analitycznej Spectra Markets.

“Wracamy do rynku w stylu 2021 roku, gdzie wszystko idzie w górę i wszyscy dobrze się bawią”.

Odkryj z nami przyszłość finansów – gdzie każde kliknięcie na zakladyguru.pl jest krokiem w kierunku opanowania dynamicznego świata kryptowalut. Odkrywaj, ucz się i rozwijaj w przestrzeni, w której innowacje spotykają się z inwestycjami

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours