Bitcoin osiąga 65 tys. USD, a bycze zakłady osiągają rekordowy poziom

Największa kryptowaluta znajduje się obecnie zaledwie 5% od swojego maksimum z 2021 r. w dolarach amerykańskich, osiągając już rekordy w innych walutach.

Bitcoin (BTC) przekroczył granicę 65 000 USD w europejskich godzinach porannych w poniedziałek, zbliżając się do swojego życiowego szczytu 69 000 USD ustanowionego w listopadzie 2021 r., gdy wartość byczych zakładów wzrosła do rekordu.


Największa kryptowaluta zyskała ponad 6% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy CD20, szeroki płynny indeks różnych tokenów, wzrósł o 5,6%. Bitcoin jest teraz zaledwie 5% od swojego rekordu w przeliczeniu na dolary amerykańskie. W minionym tygodniu przekroczył już szczytowe ceny w stosunku do kilku głównych walut i walut rynków wschodzących, a dziś osiągnął rekordowy poziom również w euro.


Sygnały z rynku kontraktów terminowych mogą wskazywać na dalsze wzrosty. Otwarte odsetki, czyli liczba nierozliczonych zakładów futures, wzrosły do rekordowego poziomu 27 miliardów dolarów, jak pokazują dane Coinglass. Rosnące zainteresowanie jest oznaką napływu nowych środków na rynek. Kapitalizacja rynkowa również osiągnęła rekordowy poziom 2,8 bln USD, przekraczając poziom 2,7 USD ustalony w listopadzie 2021 r., jak pokazują dane z wielu źródeł.


W ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano ponad 60 milionów dolarów w shortach, czyli zakładach przeciwko wyższym cenom bitcoinów, co prawdopodobnie przyczyniło się do wzrostu cen, ponieważ pokryto przegrane pozycje.

Euforyczne nastroje, popyt na zakupy instytucjonalne i historyczne zyski związane z wydarzeniem halvingu bitcoina sprawiają, że aktywa te są na dobrej drodze do przekroczenia swoich życiowych maksimów na poziomie 69 000 USD w marcu, niektórzy handlowcy wcześniej powiedzieli CoinDesk.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours