CTO Ripple obniża roszczenia satoshi Craiga Wrighta w ramach procesu COPA

CTO Ripple, David Schwartz, obalił twierdzenia Craiga Wrighta o byciu twórcą Bitcoina Satoshi Nakamoto, dokonując wyraźnego rozróżnienia.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • CTO Ripple, David Schwartz, wyraził ostrą krytykę wobec Craiga Wrighta.
  • Wright niedawno przyznał się do edycji białej księgi Bitcoina.
  • Kilka zeznań ekspertów złożonych w zeszłym tygodniu obaliło twierdzenia Wrighta dotyczące Satoshi.

Trwający proces w londyńskim Rolls Building, w ramach Royal Courts of Justice, jest świadkiem intensywnej kontroli Craiga Wrighta ze względu na jego twierdzenia, że jest twórcą Bitcoina, Satoshi Nakamoto. Co więcej, wśród kłopotów prawnych, zjadliwa uwaga Ripple CTO Davida Schwartza dodała paliwa do i tak już płonącego sceptycyzmu wokół twierdzeń Wrighta.

CTO Ripple wyraźnie rozróżnia Craiga i Satoshiego

CTO Ripple dokonał wyraźnego rozróżnienia między Craigiem Wrightem a Satoshim po tym, jak poznał kolejną koncepcję, która ich odróżnia: “Możemy teraz dodać” isdigit “do listy rzeczy, które Satoshi zrozumiał, a Craig nadal nie” – zauważył Schwartz. Co więcej, podkreślił pozornie fundamentalne niezrozumienie podstaw programowania przez Wrighta.

Tweet Schwartza był odpowiedzią na post z 2021 roku, w którym użytkownik podkreślił brak wiedzy Wrighta na temat C/C++. Joseph P Gardling opublikował zrzut ekranu starego bloga oskarżonego z 2011 roku i stwierdził: “Praktycznie wszystko jest nie tak, ale najpierw zwróć uwagę na linię 37. To znak rozpoznawczy nie-programisty”. Dodał też: “Nie ma potrzeby ‘tylko upewniać się’, że coś jest ustawione, jeśli już wiesz, że jest ustawione. Takie rzeczy robią studenci pierwszego roku. Należy pamiętać, że to jest z 2011 roku”.

Ponadto rozszerzył wątek, aby wyjaśnić koncepcję isdigit, na którą zwrócił uwagę CTO Ripple w swojej odpowiedzi. Gardling napisał: “Naprawdę skandaliczną częścią jest jednak linia 34. On nie ma pojęcia, co robi “isdigit”. Przekazuje mu zwykłą liczbę całkowitą(!!) przez scanf i oczekuje, że… Nie jestem pewien.”

Najnowsze osiągnięcia COPA Trial

Trzeci tydzień procesu COPA był świadkiem kluczowych momentów, które dodatkowo podważyły wiarygodność Wrighta. Animacje oparte na dziennikach edycji, przedstawione jako dowód, przedstawiały modyfikacje białej księgi Bitcoin, budząc obawy o potencjalną fabrykację. Przyznanie przez Wrighta, że takie zmiany mogą naśladować fałszerstwo, tylko wzmogło wątpliwości co do jego twierdzeń.

Co więcej, kontrola została skierowana na dokładność dokumentacji finansowej z oprogramowania księgowego Mind Your Own Business używanego przez Wrighta, z oskarżeniami o zaległe dokumenty. Co więcej, próby obrony Wrighta poprzez odwoływanie się do wcześniej niedopuszczalnych dowodów spotkały się ze sceptycyzmem, ponieważ oskarżenia o nieuczciwość były ogromne.

Przed oświadczeniem CTO Ripple, zeznania ekspertów przez cały tydzień dostarczały przekonujących sprzeczności z narracją Wrighta. Zooko Wilcox-O’Hearn, założyciel Zcash, podkreślił swoje wspólne zainteresowania kryptograficzne z Satoshim. Tymczasem Marti Malmi, informatyk, zakwestionował oś czasu interakcji Wrighta z domniemanym twórcą Bitcoina.

Adam Back, dyrektor generalny Blockstream, zaoferował wgląd w swoją komunikację z Satoshim, zaprzeczając przedstawionym przez Wrighta lekceważącym interakcjom. Zeznania Backa podkreśliły jego znaczący wkład w rozwój Bitcoina, dodatkowo podważając twierdzenia Wrighta.

Nieoczekiwany zwrot w procesie COPA nastąpił, gdy Wright oskarżył Christen Ager-Hanssen o zmowę ze stroną przeciwną, zarzucając jej spisek. Co więcej, oświadczenie Wrighta, złożone podczas piątkowego przesłuchania, dodało nową warstwę intrygi do i tak już złożonej batalii prawnej.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours