WisdomTree uzyskuje zgodę FCA na notowanie bitcoina i eteru ETP na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

  • WisdomTree uzyskało zgodę na wprowadzenie fizycznie zabezpieczonych bitcoinów i eteru do obrotu giełdowego na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
  • Oczekuje się, że data notowania ETP nastąpi we wtorek, 28 maja.

WisdomTree otrzymało zgodę brytyjskiego Financial Conduct Authority na wprowadzenie na giełdę WisdomTree Physical Bitcoin
BTC -2,083%
i WisdomTree Physical Ethereum na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zarządzający aktywami jest jednym z pierwszych emitentów, których prospekt emisyjny dla kryptowalutowych ETP został zatwierdzony przez FCA, a data notowania ma nastąpić we wtorek, 28 maja.

„Zatwierdzenie przez FCA prospektu naszych kryptowalutowych ETP jest znaczącym krokiem naprzód dla branży i brytyjskich profesjonalnych inwestorów poszukujących ekspozycji na tę klasę aktywów. Podczas gdy profesjonalni inwestorzy z Wielkiej Brytanii byli w stanie alokować do kryptowalutowych ETP za pośrednictwem zagranicznych giełd, wkrótce będą mieli wygodniejszy punkt dostępu” – powiedział szef WisdomTree na Europę Alexis Marinof.

Zatwierdzenie FCA usuwa bariery inwestycyjne

Marinof dodał, że zatwierdzenie przez FCA może skutkować większym instytucjonalnym przyjęciem tej klasy aktywów, ponieważ wielu profesjonalnych inwestorów z siedzibą w Wielkiej Brytanii nie było w stanie uzyskać ekspozycji na bitcoina i inne kryptowaluty z powodu ograniczeń regulacyjnych i niepewności.

„Spodziewalibyśmy się, że zatwierdzenie przez FCA prospektu naszych kryptowalutowych ETP usunie te bariery wejścia” – powiedział dyrektor WisdomTree.

Według środowego komunikatu prasowego WisdomTree, ETP będą miały wskaźnik kosztów zarządzania na poziomie 0,35%. „Stanowi to jeden z najniższych poziomów opłat dla bitcoinów i ethereum ETP klasy instytucjonalnej w Europie” – dodano w oświadczeniu WisdomTree.

Zatwierdzenie kryptowalutowych ETN-ów przez FCA

Wiadomość WisdomTree jest następstwem zatwierdzenia przez FCA notowań kryptowalut na giełdach w Wielkiej Brytanii w marcu.

Kryptowalutowe ETN-y w Wielkiej Brytanii będą jednak dostępne tylko dla profesjonalnych inwestorów, ponieważ zakaz dostępu detalicznego pozostaje w mocy.

Aby być notowanym na LSE, kryptowalutowe ETN-y muszą być fizycznie zabezpieczone, nielewarowane i oferować ekspozycję wyłącznie na bitcoina i ether.

WisdomTree oferuje obecnie osiem fizycznie zabezpieczonych kryptowalutowych ETP, które zapewniają ekspozycję na cenę spot bitcoina i eteru. Te ETP są notowane na Deutsche Börse Xetra, Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (SIX) oraz giełdach Euronext w Paryżu i Amsterdamie.

W środę rzecznik CryptoUK powiedział, że są zadowoleni, widząc, że FCA zatwierdziła wnioski niektórych dostawców o notowanie fizycznie wspieranych bitcoinów i eteru ETP na LSE.

„Posunięcie to jest krokiem we właściwym kierunku dla Wielkiej Brytanii, jej rynków akcji i aspiracji rządu do zabezpieczenia Wielkiej Brytanii jako globalnego centrum aktywów kryptograficznych. Powtarzamy jednak, że chcielibyśmy, aby więcej instrumentów związanych z kryptowalutami było dostępnych zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych w Wielkiej Brytanii. Istnieje ryzyko, że kraj ten pozostanie w tyle za amerykańskimi rynkami akcji, które odnotowały wzrost zainteresowania bitcoinowymi funduszami ETF” – dodał CryptoUK.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours